varsun blog

همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی بر روی ۵G

همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی بر روی ۵G

اطلاعیه‌ی جدید وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام می‌کند که شرکت‌های آمریکایی بدون دریافت مجوز می‌توانند با هواوی روی توسعه‌ی شبکه‌ی ۵G کار کنند.

در اتفاقی غیرمنتظره ‌وزارت بازرگانی ایالات متحده‌ به‌تازگی اعلام کرده است که به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌دهد به‌منظور تنظیم استانداردهای لازم برای شبکه‌ی ۵G با هواوی به همکاری تجاری بپردازند. اطلاعیه‌ی وزارت بازرگانی درحالی منتشر می‌شود که دولت واشینگتن با تمام توان خود در حال مقابله با هواوی است تا این شرکت را از انواع فعالیت‌های تجاری محروم کند.

مطالعه بیشتر

varsun blog

روتر مش مقرون به صرفه مجهز به wifi6 لینکسیس

روتر مش مقرون به صرفه مجهز به wifi6 لینکسیس

مش روتر جدید Max-Stream AX1800 لینکسیس که از نوع وای فای ۶ است تنها ۱۵۰ دلار قیمت دارد.

WiFi 6 تکنولوژی نسبتا جدیدی است و مودم‌ها و روترهای اندکی از آن استفاده می‌کنند. ازطرفی مودم‌ها و روترهایی که مجهز به قابلیت مش نتورکینگ هستند نیز معمولا قیمت بالایی دارند. لینکسیس اما با معرفی روتر جدید خود با نام بلندبالای Max-Stream AX1800 Mesh WiFi 6 Router MR7350 که مجهز به هر دو قابلیت ذکر شده است، قصد دارد این روند را تغییر بدهد.

مطالعه بیشتر

varsun blog

تراشه های وای فای ۶E کوالکام برای گوشی‌های هوشمند و روترها

تراشه های وای فای ۶E

کوالکام دو مجموعه‌تراشه در قالب خانواده‌های فست‌کانکت و نتورکینگ پرو معرفی کرده است که امکان استفاده از استاندارد وای‌فای ۶E را در گوشی‌های هوشمند و روترها فراهم می‌کنند.

مطالعه بیشتر