برند اکتیو شبکه میکروتیک - Mikrotik

شرکت MikroTik یک شرکت در لتونی است که در سال ۱۹۹۶ برای توسعه روترها و سیستم‌های بی‌سیم ISP تأسیس شد. مهمترین محصول این شرکت سیستم‌ عامل میکروتیک است. سیستم ‌عامل میکروتیک مسیریابی است که با استفاده از هسته لینوکس ساخته شده‌است. سیستم‌ عامل میکروتیک علاوه‌بر قابلیت نصب بر روی رایانه‌های خانگی، به صورت بسته نرم‌افزاری-سخت‌افزاری نیز ارائه شده‌ است. میکروتیک برای کاهش هزینه‌ها از License مختلفی در بکارگیری دستگاه‌ها استفاده کرده‌است آنچه امروز قابل ارائه است مجوزهای سطح سه، چهار، پنج و شش است. هرگاه شما دستگاه میکروتیک را خریداری می‌کنید بر روی آن دستگاه شما مجوز استفاده با یکی از سطوح سه، چهار، پنج یا ۶ را دارید.

ویرا تدبیر ورسان

ویرا تدبیر ورسان با گارانتی یک ساله محصولات برند میکروتیک تلاش نموده تا مجموعه کاملی از محصولات این برند را با پشتیبانی کامل را به بازار فناوری اطلاعات ایران افزوده و شما رابه مشاهده مجموعه کامل محصولات ارایه شده توسط ورسان از  این برند دعوت می نماییم.

محصولات میکروتیک

رادیو Radio

تمام محصولات Wireless Outdoor میکروتیک یا همان رادیو  براساس جنس بدنه برای محیط های بیرونی طراحی شده اند. برخی از محصولات این دسته به صورت Connectorized(قابلیت اتصال به کانکتور و آنتن) هستند و به یک آنتن وصل می شوند مانند تجهیزات Groove و Metal، همچنین رادیوهای اوت دوری (Outdoor)یا رادیو وایرلس MikroTik در این دسته وجود دارند که آنتن به آنها Attach شده است. محصولات Wireless Outdoor میکروتیک در باند های فرکانسی ۵ و ۲.۴ گیگاهرتز کار می کنند و بر اساس نوع لایسنس می توانند به عنوان Access Point یا به عنوان کلاینت مورد استفاده قرار گیرند. میزان توان آنتن و کارت های وایرلس در رادیوهای میکروتیک از همدیگر متمایز می کند. این تجهیزات را می توان در لینک های Point to Point و یا Point to Multipoint بکار برد.

روتر Router

روترها MikroTik مبتنی بر کرنل لینوکس است که بر روی یک شبکه معمولی تا متوسط قابل نصب و سرویس دهی به صورت کاملا پایدار می باشد. شرکت MikroTik سیستم عاملی را تحت عنوان MikroTik Router OS ارائه کرد که سخت افزار RouterBoard می تواند به راحتی از قابلیت های خوبی از جمله : VPN, Firewall, Bandwidth Manager, Hotspot استفاده کند. Router OS قابلیتهای زیادی دارد و می توان در محیط های کوچک تا متوسط از آن استفاده نمود. به صورت مثال از پروتکل های مسیر یابی OSPF, BGP , VPLS/MPLS . یکی از ویژگی های MikroTik پایداری آن است. MikroTik همانند یک روتر قوی از سرعت بوت بالا و عملکرد خودکار بدون نیاز به هیچ گونه login یا استارت کردن هر نوع سرویس بر خوردار است. علاوه بر دسترسی محلی می توان MikroTik را به وسیله Telnet و SSH و Web server داخلی آن و رابط ویندوزی ارائه شده به همراه MikroTik به نام Winbox تنظیم کرد.

لوازم جانبی Accessories

لوازم جانبی (Accessories) محصولی دیگر ازشرکت میکروتیک هستند که شامل آداپتور PoE میکروتیک برای روشن کردن دستگاه های دیگر، PoE Courerouter، آداپتور برق ۲۴ ولت، آداپتور برق ۴۸ ولت، رابط برق پورت های USB می باشد. از تجهیزات میکروتیک یک آداپتور PoE با پورت گیگابیت می باشد که قابلیت روشن کردن هر روتری را برروی پورت گیگابیت اترنت داراست. شما براحتی می توانید این PoE را به یک کابل آداپتور متصل کنید و با استفاده از یک کابل شبکه آن را به پورت PoE دستگاه وصل کرده و آن را روشن نمایید. این محصول به شما کمک می کند تا تعداد سیم هایی که به دستگاه وصل می شود را کاهش داده بدین ترتیب از یک کابل برای روشن کردن دستگاه و انتقال اطلاعات بطور همزمان استفاده می کنید.