برند پسیو شبکه رپیتون - Rapiton

شرکت Rapiton Technology فعالیت خود را در آستانه قرن بیست و یکم در زمینه طراحی و تولید زیرساخت های ارتباطی در کشور انگلستان آغاز نموده است و امروزه به نامی آشنا برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حرفه ای تجهیزات شبکه به خصوص کابل های ارتباطی تبدیل شده است. شرکت Rapiton سعی در تامین و تولید محصولات جدید و با کیفیت ، در جستجو و توسعه محصولات جدیدتری در جهت تامین تقاضاهای متغیر بازار می باشد. این برند همواره سه اصل کیفیت کالا، قیمت رقابتی و خدمات پس از فروش را سرلوحه فعالیت خود قرار دهد و با  شعار Rapid Tone of Technology اسباب رضایت مشتریان خود را فراهم نماید. استراتژی اصلی برند Rapiton بر نوآوری مداوم در محصولات می باشد.

ویرا تدبیر ورسان

با گارانتی ۳ ساله محصولات برند رپیتون تلاش نموده تا مجموعه کاملی از محصولات این برند را با پشتیبانی کامل را به بازار فناوری اطلاعات ایران افزوده و شما رابه مشاهده مجموعه کامل محصولات ارایه شده توسط ورسان از  این برند دعوت می نماییم.

محصولات رپیتون

 کابل Cable

در شبکه های محلی از کابل به عنوان محیط انتقال و به منظور ارسال دیتا استفاده می گردد. رپیتون با استفاده از تکنولوژی بروز صنعت کابل سازی و رعایت کردن تمامی استاندارد های ANSI/TIA-ISO/IEC توانسته کابل هایی با کیفت عالی که قابلیت انتقال دیتا را حتی در شرایط نویز بالا را دارد با کفیت خوبی برای مصرف کننده فراهم کند. کابل های شبکه رپیتون از مغزی مس خالص با ۰.۵۷میلی متر قطر کابل ) ۲۳AWG ) و روکش هایی مختلف(PVC, PVC-PE, LSZH ) برای محیط های متفاوت می باشد. بسته بندی کابل ها از طرف مهندسان طراحی صنعتی طراحی شده است و نهایت رضایتمندی مصرف کنندگان را از آن خود کرده است.

 کیستون keystone Jack

یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات شبکه های داخلی ( LAN )، کیستون یا همان پریز شبکه می باشد. این قطعه در واقع نوعی کانکتور مادگی بوده که جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات دیگر مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و یا کیس کامپیوترکاربران نهایی، مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی هر کیستون های رپیتون یک جدول رنگی وجود دارد تا نصاب به کمک آن بتواند به راحتی اتصال کابل شبکه روی کیستون را انجام دهد. این جدول رنگی شامل دو ردیف رنگی که بیان گر class A و class B است، می باشند. کیستون های رپیتون از لحاظ جنس بدنه به ۲ دسته UTP و FTP که هر کدام دارای ۲ زاویه ۹۰ و ۱۸۰ درجه است که امکان نصب در هر قسمت از شبکه را برای مصرف کننده فراهم می سازد.

سوکت شبکه Modular Plug

Modular Plug یا همان سوکت شبکه در واقع پر کاربردترین لوازم شبکه است که وظیفه اصلی این قطعه برقراری ارتباط بین رسانا های کابل شبکه و کیستون می باشد. تمامی modular plug های رپیتون دارای ۵۰ میکرون روکش طلا جهت داشتن بهترین کیفت در ارسال و دریافت را دارا می باشد. modular plug های رپیتون به ۲ دسته UTP و FTP تقسیم می شود، مواد استفاده شده در مدل UTP از بهترین کیفت پلی کربنات استفاده شده و در مدل FTP جهت تخلیه نویز یک روکش استیل را دارا می باشد. تمامی modular plug های رپیتون برای استفاده طولانی مدت در شبکه جزو بهترین گزینه های تجهیزات شبکه می باشد.

ابزارهای شبکه Network tools

ابزارالات شبکه یکی از مهمترین قسمت در راه اندازی شبکه passive می باشد. شرکت رپیتون با ارایه دادن مهمترین ابزارالات از جمله Crimping tool, Punch down tool, Wire stripper و تست کابل شبکه ۵ in 1 که در راه اندازی هر شبکه ای از واجبات می باشد امکان راه اندازی کامل را برای مصرف کننده و مهندسان شبکه فراهم نموده است. تمامی ابزارالات شبکه رپیتون با نهایت کیفیت و دقت ساخته شده است که امکان استفاده را در طولانی مدت به مصرف کنندگاه عرضه می‌نماید.

پچ کورد Patch cord

برای اتصال بین سوئیچ شبکه و پچ پنل و همچنین اتصال بین کامپیوتر (کارت شبکه) و پریز شبکه از پچ کورد استفاده میشود. یکی از مهمترین قسمتهای شبکه پچ کورد است که میتواند کارایی شبکه را تحت تاثیر قرار دهد . پچ کوردهای رپیتون در طولهای۵۰ سانتی ، ۱ ، ۲ ،۳ ،۵ ،۱۰ ، ۱۵ متری تولید میشوند و در کارخانه ۲ سر آن به سوکت RJ45 پانچ می‌شود و در دو نوع U/UTP و S/FTP که برای محیط های نویز دار استفاده می شود موجود می باشد. رسانا های استفاده شده در پچ کورد های رپیتون از رشته سیم های مس خالص درست شده که امکان انتقال سیگنال در بهترین کیفیت را ضمانت می کند.

پچ پنل Patch Panel

معمولا در هنگام کابل کشی بخش های مختلف ساختمان، همیشه تعدادی سوکت وجود دارد که در حال حاضر مورد استفاده نیستند و کاربری با استفاده از آن به شبکه متصل نیست. اما همیشه این امکان وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور کاربر یا کاربرانی از طریق این سوکت ها وارد مدار شبکه شوند. متخصصین کابل کشی برای رفع این مشکل از پچ پنل استفاده می کنند. پچ پنل های رپیتون به دو دسته Loaded و Unloaded از لحاظ کارایی در شبکه تقسیم می شوند. پچ پنل های Unloaded فاقد کیستون می باشد و مصرف کننده برای استفاده طبق نیاز شبکه می تواند کسیتون UPT و یا FTP نصب کند.

 تستر Tester
تستر کابل شبکه،همانگونه که از نام آن پیداست برای تست عملکرد درست کابل های شبکه استفاده می شود . در بسیاری از مواقع پس از اینکه دو طرف کابل را سوکت زنی شده است و جهت اطمینان از براقراری ارتباط میتوان از این دستگاه استفاده کرد. تستر های شبکه در واقع دو دستگاه در یک دستگاه هستند که قالبا از هم جدا میشود و به شما این امکان را میدهند تا با قرار دادن دو سر کابل در دو سر دستگاه از درست بودن لینک و سالم متصل بودن سوکت ها به کابل اطمینان حاصل نمایید. تستر کابل رپیتون امکان تست ۵ نوع از کابل با سوکت های مختلف را دارد.